Obeležavanje Dana Univerziteta u Novom Sadu i Dan otvorenih vrata Univezitetskog centra za razvoj karijere studenata

Objavljeno ponedeljak, 01 jul 2013

Obeležavanje Dana univerziteta u Novom Sadu počelo je 26.-tog juna 2013. godine prvim Danom otvorenih vrata Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata. Studenti i mladi diplomci imali su priliku da prođu kroz test profesionalnih opredeljenja (TPO), obave konsultacije i dobiju povratne informacije na napisan CV i pripreme se za budući poslovni intervju pomoću softvera koji simulira razgovor između kandidata i poslodavca. Takođe su imali i priliku da razgovaraju sa stručnjacima među kojima su bili oni kako iz državnog sektora iz Nacionalne službe za zapošljavanje, tako i sa predstavnicima privatnih kompanija kao što su ContiTech Fluid Serbia d.o.o, NIS a.d., TIM agencija i American Studio. Prof. dr Miroslav Vesković, rektor Univerziteta u Novom Sadu, je tom prilikom naglasio da Univerzitet pokušava da kroz Centar približi studentima ono što ih čeka kad diplomiraju i kad napuste Univerzitet i da razviju svoje karijerne veštine.