Održana Nedelja radionica u organizaciji Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata

Objavljeno ponedeljak, 03 mart 2014

U okviru Nedelje karijernih radionica koju je organizovao Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Novom Sadu, u okviru Tempusovog projekta „INTERFACE“ održano je pet radionica na teme karijernih veština. Nedelja radionica je održana od 25. do 27. februara 2014. godine u Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu.

Teme radionica su bile: Komunikacija u poslovnom okruženju (verbalna i neverbalna); Pisanje CV-ja i motivacionog pisma; Asertivna komunikacija; Priprema za intervju za posao i Rad sa teškim ljudima.

Prvoga dana održavanja radionica, 25. februara, održana je radionica na temu „Komunikacija u poslovnom okruženju (verbalna i neverbalna)”. Voditelj radionice je bila Maja Žikić, student-praktikant u Centru za razvoj karijere. Radionici je prisustvovalo 18 studenata.

Drugog dana, 26. februara, održane su radionice na teme „Pisanje CV-ja i motivacionog pisma” i „Asertivna komunikacija“. Prvu radionicu vodile su Nevena Markov, stručni saradnik za razvoj karijere i savetovanje studenata – praktikant i Tijana Fanka, student-praktikant u Centru za razvoj karijere. Radionici je prisustvovalo 13 studenata. Drugu radionicu je vodila Nevena Markov. Ovoj radionici je prisustvovalo 19 studenata.

Trećeg dana održavanja Nedelje radionica, 27. faberuara, održane su dve radionice na teme „Priprema za intervju za posao“ i „Rad sa teškim ljudima“. Prvu radionicu su vodile Nevena Markov, stručni saradnik za razvoj karijere i savetovanje studenata – praktikant i Aleksandra Živković, student-praktikant u Centru za razvoj karijere. Radionici je prisustvovalo 19 studenata. Drugu radionicu su vodile Aleksandra Živković i Danijela Jovičić, studenti-praktikanti u Centru za razvoj karijere. Radionici je prisustvovao je 21 studenat.

Urađene su evaluacije održanih radionica, putem pisanog upitnika koji je distribuiran učesnicima. U nastavku Izveštaja za svaku radionicu pojedinačno je data tabela. Ukupna prosečna ocena je izračunata uz pomoć sledećih kriterijuma: ispunjenost očekivanja od radionice, uspešnost prezentacije teme, ocena predavača, zanimljivost/atraktivnost predavanja i primenljivost teme. Pored toga, na kraju je svaki učesnik imao mogućnost da napiše dodatni komentar, utisak ili sugestiju. Ukupna prosečna ocena svih radionica je 4.17 (na skali 1 do 5)..