Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata se predstavio na Sajmu obrazovanja "Putokazi"

Objavljeno utorak, 04 mart 2014

U okviru Sajma obrazovanja „Putokazi“ na kome je Univerzitet u Novom Sadu imao svoj štand, Univezitetski centra za razvoj karijere i savetovanje studenata predstavio se dva dana (u petak, 28. februara i subotu, 01. marta 2014. godine). Studenti-praktikanti su delili brošure sa korisnim savetima koje se nalaze u Centru. Bio je predstavljen i program „Virtualni ragovor za posao“ koji su posetioci Sajma imali prilike na licu mesta da prođu. Oba dana u organizaciji Centra, a u okviru Tempus INTERFACE projekta, održane su radionice na teme: Asertivna komunikacija i Komunikacija u poslovnom okruženju (verbalna i neverbalna). Cilj radionica je bio upoznаvаnje učesnika sa temama i mogućnošću primene u karijeri i svakodnevnom životu.

Voditeljka radionice „Asertivna komunikacija“ je bila Dragana Simić, psiholog, student-praktikant u Centru. Voditeljka radionice „Komunikacija u poslovnom okruženju (verbalna i neverbalna)“ bila je Nevena Markov, master psiholog, stručni savetnik-praktikant u Centru. Radionici u petak, 28. februara, prisustvovalo je sedam posetilaca Sajma, a radionici u subotu, 01. marta, šest posetilaca.

Na kraju obe radionice urađene su evaluacije putem pisanog upitnika koji je distribuiran učesnicima. Na osnovu pojedinačnih kriterijuma (ispunjenost očekivanja od radionice, uspešnost prezentacije teme, ocena predavača, zanimljivost/atraktivnost predavanja i primenljivost teme) izvedena je prosečna ocena radionice (na skali 1 do 5). Ukupna prosečna ocena obe radionice je veoma visoka, 4.62.