Objavljeno petak, 07 novembar 2014

Predavanje prof. dr Kirila Kravčenka, generalnog direktora Naftne industrije Srbije na Univerzitetu u Novom Sadu - Liderstvo u savremenom svetu.

Ponedeljak, 24. novembar 2014. god., 10:00-11:30

Centralna zgrada Univerziteta u Novom Sadu, amfiteatar

• 10:00 – 10:05    Pozdravna reč prof. dr Miroslava Veskovića, Rektora Univerziteta u Novom Sadu.
  • 10:05 – 10:10     Uvodna reč moderatora – Snežana Lakićević, menadzer NIS za saradnju s obrazovnim institucijama.
  • 10:10 – 10:50     Izlaganje prof. dr Kravčenka, generalnog direktora NIS a.d. Novi Sad i zamenika generalnog direktora Gaspromnjefta.
  • 10:50 – 11:30    Komentari i pitanja studenata.

Prijave možete slati na mejl adresu Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. sa subject-om prijava za predavanje prof. dr Kravčenka. U telu mejla je potrebno da napišete ime i prezime, fakultet i studijski program.

O predavaču

Prof. Dr Kiril Kravčenko - generalni direktor NIS a.d. Novi Sad, član Izvršnog odbora, zamenik generalnog direktora za upravljanje inostranim aktivama OAD „Gasprom njeft“

Rođen je 13. maja 1976. godine u Moskvi. S najvećim uspehom diplomirao je sociologiju na Moskovskom državnom univerzitetu M.V. Lomonosov. Od 2002. do 2003. godine studirao je na Otvorenom britanskom univerzitetu (menadžment finansija), a od 2003. do 2004. godine na školi biznisa IMD. Doktor je ekonomskih nauka i profesor. Do 2000. godine radio je u oblasti konsaltinga, a od 2000. do 2004. godine u kompaniji „JUKOS“, u Moskvi i Zapadnom Sibiru, obavljao je različite dužnosti. Od 2001. do 2002. godine radio je u Evropi i Latinskoj Americi u kompaniji „Šlumberger“ (partnerski program sa NK «JUKOS»). Od 2004. do 2007. godine je administrativni direktor «MHK «EvroHim» a.d. Više puta je biran za člana upravnih odbora u većim kompanijama.

U aprilu 2007. godine imenovan je za potpredsednika „Gasprom njeft“a.d. Od januara 2008. godine je zamenik predsednika Izvršnog odbora „Gasprom njeft“a.d., zamenik generalnog direktora za organizaciona pitanja.

Od februara 2009. godine je generalni direktor NIS-a i član Odbora direktora NIS-a.

Od marta 2009. godine je zamenik generalnog direktora za upravljanje inostranim aktivima „Gasprom njeft“ a.d.