Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Oblasti podrške.
Usluga simulacije intervjua uz naš softver

Dobrodošli na Internet prezentaciju posvećenu razvoju karijere i savetovanju studenata Univerziteta u Novom Sadu

Aktivnosti Univerziteta u oblasti razvoja karijere i savetovanja studenata imaju za cilj da studente pripreme za izlazak na tržište rada nakon diplomiranja, da ih povežu sa poslodavcima i da im pruže podršku u sticanju onih znanja i veština koje su potrebne u modernom poslovnom svetu.

Klasične greške koje treba izbegavati pri pisanju CV-a

Objavljeno sreda, 01 jul 2015

Najčešće greške pri pisanju CV-ja

Izgled CV-ja je veoma važan. Veoma je bitno da izgled ne bude u suprotnosti sa njegovim sadržajem. Niko neće poverovati da ste savesna osoba koja je ponosna na svoj rad, ako vam je radna biografija neuredna.

Ovo su saveti o tome šta treba da izbegavate prilikom pisanja radne biografije:

• Gramatičke greške,
  • Nedostatak osnovnih informacija,
  • Mešanje stila pisanja (odaberite hronološki, funkcionalni ili kombinovani),
  • Ne pišite ni preopširno, ni prekratko (na najviše dve strane!),
  • Nemojte isticati nebitne pojedinosti (poslodavca ne zanima baš sve što ste radili u prošlosti),
  • Ne zaboravite da napišete svoje radno iskustvo.