Promocija i svečano otvaranje Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata

Objavljeno petak, 10 oktobar 2008

Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata otvoren je u petak, 10. oktobra 2008. godine, u 12 časova, u svečanoj sali Fakulteta tehničkih nauka (Trg Dositeja Obradovića 6, prizemlje), Univerziteta u Novom Sadu.

Događaj su svojim prisustvom uveličali Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina, kao i predstavnici lokalnih i državnih institucija, akademske i poslovne zajednice.

Po završetku svečanosti na FTN-u Prestolonaslednik Aleksandar je presecanjem vrpce zvanično otvorio prostorije Centra, koje se nalaze na adresi Dr Ilije Đuričića 3 (u okviru Studentskog doma "Slobodan Bajić", bivše prostorije Centra za talente), nakon čega su prisutni gosti imali prilike da obiđu Centar. Projekat je pokrenula i podržala Fondacija Prestolonaslednika Aleksandra za kulturu i obrazovanje.

Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata u Novom Sadu je četvrti u nizu Centara, posle uspešnih otvaranja Centara u Beogradu, Nišu i Kragujevcu. Osnovni ciljevi Centra jesu povezivanje studenata i diplomaca Univerziteta u Novom Sadu sa poslodavcima i razvijanje svesti studenata i diplomaca o savremenim uslovima poslovanja. Centar je na raspolaganju studentima kako bi im pomogao da razviju veštine i steknu saznanja od značaja za rad i zapošljavanje, da steknu radno iskustvo tokom studija i upoznaju se sa poslovnim svetom i njegovim pravilima, ali i da nauče da konstruktivno razmišljaju o datim mogućnostima.

PROGRAM SVEČANOSTI

Petak, 10. oktobar 2008.

• Mesto: SVEČANA SALA FAKULTETA TEHNIČKIH NAUKA, Trg Dositeja Obradovića 6, prizemlje
    Vreme: 12.00 h