Radionice Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata

Objavljeno utorak, 05 jun 2012

Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata je 04. juna 2012. godine organizovao je radionice u Subotici na Ekonomskom fakultetu u okviru projekta „Korak po korak do zaposlenja“ koji je podržao Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu u okviru Akcionog plana politike za mlade u Vojvodini za 2012. godinu.

Održane su tri radionice: Pisanje CV-a i motivacionog pisma, Asertivno – poslovna komunikacija i Veštine samopredstavljanja, razvoj karijere i virtuelni intervju. Učesnici radionice su bili studenti Ekonomskog i Građevinskog fakulteta u Subotici i učenici srednjih škola iz Subotice. Učesnici su imali prilike da nauče neke nove veštine koje ne bi imali prilike da dobiju u toku svog formalnog obrazovanja zbog veoma prebukiranog nastavnog plana i programa.

Pored Subotice, praktikanti Centra su radionice držali i u Novom Sadu, a u planu su i Sombor i Zrenjanin od gradova u Vojvodini.