Održan okrugli sto u okviru TEMPUS projekta CAREERS

Objavljeno nedelja, 17 jun 2012

Na Univerzitetu u Novom Sadu u sredu 13. juna 2012. godine održan je okrugli sto pod nazivom „University cooperation with employers“ (Saradnja univerziteta i poslodavaca).

Ovaj okrugli sto predstavlja sastavni deo radnog paketa koji je posvećen razvoju saradnje sa poslodavcima u okviru TEMPUS CareerS projekta: „Razvoj karijernog vođenja u cilju unapređenja visokog obrazovanja u Srbiji“

Na okruglom stolu su se okupili predstavnici svih partnera na projektu iz Srbije, Velike Britanije, Italije i Poljske, među kojima su predstavnici univerziteta iz ovih zemalja i kompanija.

Ovom prilikom predstavili su se najbolji primeri i programi saradnje sa poslodavcima koje realizuju univerzitetski centri za razvoj karijere na univerzitetima u Evropi i Srbiji i razgovaralo o načinima na koji poslodavci mogu da se uključe u aktivnosti univerziteta koje su usmerene na jačanje zapošljivosti diplomaca i unapređenje njihovih veština za upravljanje karijerom.