Nedelja radionica lakih karijernih veština u Univerzitetskom centru za razvoj karijere

Objavljeno nedelja, 23 decembar 2012

Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata je od 17.decembra do 21.decembra 2012. godine organizovao niz radionica u Novom Sadu u prostorijama Centra (Ul. Dr Ilije Đuričića 3). Održano je sedam radionica:

1. Pisanje CV-a, propratnog i motivacionog pisma,
  2. Asertivno – poslovna komunikacija,
  3. Kreativno donošenje odluka,
  4. Posovni bon-ton,
  5. Upravljanje sobom ili mapa življenja,
  6. Kako da intervju ne bude bauk? i
  7. Šta se dešava nakon diplomiranja?

Učesnici radionica su bili studenti Univerziteta u Novom Sadu. Učesnici su imali prilike da nauče neke nove veštine koje ne bi imali prilike da dobiju u toku svog formalnog obrazovanja zbog veoma prebukiranog nastavnog plana i programa.

Radionice su održane u okviru Tempus projekta „Interface“, u kojem učestvuje Univerzitet u Novom Sadu, a čiji su osnovni ciljevi da se poveća zapošljivost studenata nakon završetka studija, uvođenja programa doživotnog učenja (Lifelong learning, LLL), uspostavljanje univerzitetskog sistema kontinuiranog učenja i poboljšanja kvaliteta u obrazovanju.